رسانه دولت چین: آمریکا طمعکار است

به گزارش تیم علمی، یک رسانه دولتی در چین همزمان با دور جدید افزایش تعرفه های آمریکا، این کشو را طمعکار خطاب کرد.

رسانه دولت چین: آمریکا طمعکار است

با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل تیم علمی، روزنامه گلوبال تایمز چین در مقاله ای که دوشنبه به چاپ رسید نوشته است: در جنگ تجاری چین-آمریکا طرف مقابل بخاطر طمع و تکبر می جنگد.

در ادامه این مقاله با بیان اینکه چین برای حفظ حقوق و منافع مشروع خود مبارزه می نماید آمده است: اعتماد به نفس آمریکا بالاخره شکسته می گردد.

سال گذشته آمریکا 250 میلیارد دلار بر صادرات چین تعرفه اعمال نموده بود. این موضوع باعث شد تا چین از اعمال این تعرفه ها به دلیل آنچه نقض مقررات سازمان تجارت جهانی عنوان شده بود، به این سازمان شکایت کند. اما آمریکا اعلام نموده بود که این کشور مقررات سازمان تجارت جهانی را به چالش خواهد کشید.

از سوی دیگر در اقدامی متقابل، چین روز دوشنبه 13 مه (23 اردیبهشت) اعلام نمود که از ماه آینده، تعرفه های گمرکی موجود بر 60 میلیارد دلار کالای وارداتی از آمریکا را افزایش خواهد داد.

به گفته مقام های پکن چین قرار است بر بیش از 5 هزار کالای آمریکایی تعرفه وضع کند.

تصمیم چین برای وضع تعرفه های اضافی در حالی منتشر می گردد که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با انتشار توئیتی چین را تهدید کرد که در صورت عدم توافق، چین آسیب شدیدی خواهد دید.

دولت چین در واکنش به تصمیم دونالد ترامپ مبنی بر افزایش تعرفه کالاهای وارداتی از این کشور، نخستین دور از تحریم های تجاری علیه آمریکا را شروع نموده و اقدامات دیگری از جمله افزایش حقوق گمرکی، پایین آوردن ارزش یوان و سختگیری برای فعالیت شرکت های آمریکایی را نیز در همین چهارچوب پیش بینی نموده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 196

به "رسانه دولت چین: آمریکا طمعکار است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رسانه دولت چین: آمریکا طمعکار است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید