روابط تجاری بنادر چابهار و صلاله عمان افزایش می یابد

به گزارش تیم علمی، مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: بنادر چابهار و صلاله عمان نقش تعین نماینده ای برای کشورهای آسیای میانه ایفا می نمایند.

روابط تجاری بنادر چابهار و صلاله عمان افزایش می یابد

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

به گزارش تیم علمی از چابهار، بهروز آقایی پیش از ظهر امروز در نشست مشترک معاون وزیر صنعت و مدیر عامل بندر صلاله عمان که در بندر چابهار برگزار گردید گفت: بنادر چابهار و صلاله عمان نقش تعین نماینده ای برای کشورهای آسیای میانه ایفا می نمایند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با تشریح اقدامات اجرا شده طرح توسعه بندر شهید بهشتی گفت: خوشبختانه با توجه به روابط بسیار خوب دو کشور و توسعه مناسبات مالی سرمایه گذاری کشور عمان در این بندر بسیار حائز و با اولویت است.

وی اضافه نمود: چابهار مطلوبترین بندر برای ترانزیت و ترانشیب و انتقال کالاهای اساسی، معدنی و صنعتی کشورهای آسیای میانه و افغانستان به جهانست.

آقایی توضیح داد: پیشنهاد ما سرمایه گذاری کشور عمان در فازهای توسعه ای بندر چابهار است زیرا این فاز دستیابی به عمق مناسب برای پذیرش کشتیهای جدید را فراهم می کند.

مدیر عامل بندر صلاله در این نشست گفت: بنادر عمان نقش معین نماینده ای در ارتباط با بنادر جهان دارند و حضور ما در چابهار سبب شده تا بنادر ایران خصوصاً چابهار بتواند با تمام بنادر جهان ارتباط بیشتری داشته باشد.

احمد عکعاک اضافه نمود: هدف از سفر ما پیگیری یاداشت تفاهم نامه ای که بین بندر چابهار- شهید رجایی و صلاله عمان منعقد شده است را با جدیت دنبال کنیم زیرا معتقدیم روابط تجاری و مالی دو کشور باعث تعمیق روابط بیشتر دو کشور می گردد.

وی توضیح داد: اقدامات موثر جمهوری اسلامی ایران در اجرای پروژه های عمرانی در منطقه بیانگر قدرت عملکرد این کشور بوده و ما این اقدامات موثر را به کشور خومان انعکاس می دهیم.

عکعاک اضافه نمود: ما در این سفر شاهد علاقمندی و همکاری طرف ایرانی از حضور سرمایه گذاران عمانی را شاهد بودیم و این علاقمندی برای کشور ما امیدوار نماینده است.

مدیرعامل بندر صلاله گفت: در حال حاضر یک میلیون و سیصد هزار TEU (تی ای یو) کانتینر از بندر صلاله برای کشورهای قاره آفریقا تخلیه می گردد و ما معتقدیم در صورت سرمایه گذاری ها در بندر چابهار در سال اول شاهد تخلیه 700 هزار کانتینر خواهیم بود زیرا ظرفیتهای بندر چابهار به وسعت اقیانوس است.

منبع: تسنیم
انتشار: 24 آبان 1398 بروزرسانی: 13 شهریور 1399 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 530

به "روابط تجاری بنادر چابهار و صلاله عمان افزایش می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روابط تجاری بنادر چابهار و صلاله عمان افزایش می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید