ساخت داروی کرونا با استفاده از ژن خفاش

به گزارش تیم علمی، شمندان سه کشور چین، سنگاپور و آمریکا در یک پروژه مشترک که توسط دانشگاه چینگ هوا پکن مدیریت می گردد ادعا کردند پیروز به شناسایی ژنی در خفاش ها شده اند که می تواند برای ساخت داروی ضد کرونا موثر باشد.

ساخت داروی کرونا با استفاده از ژن خفاش

یک تیم از پزشکان و متخصصان این سه کشور ژنی را به نام کارولاکتون در خفاش ها یافته اند که به باور آن ها برای ساخت دارویی که بتواند این بیماری را درمان کند، بسیار مفید خواهد بود.

دانشگاه چینگ هوا پکن در تارنمای خود گزارشی در این باره منتشر نموده و آورده است: این ژن به محققان به شکلی بالقوه برای ساخت دارو یاری خواهد نمود .

گزارش با اشاره به اینکه دانشمندان این کشورها مدتی است روی این ژن کار می نمایند و این دستاورد را بسیار مهم دانسته اند آورده است: به اعتقاد این دانشمندان، ویروس بیماری سارس که در سال های 2002 و 2003 میلادی در چین و هنگ کنگ شیوع پیدا کرد عامل شیوع کرونای 2019 بوده است.

دانشمندان با اشاره به اینکه این ژن را در خفاش های سیاه پیدا نموده اند آورده اند این دستاورد می تواند در مجموع به پزشکان برای دستیابی به دارویی که ویروس ها را از بین ببرد، یاری کند.

اعتقاد بر این است که بسیاری از ویروس هایی که باعث بیماری هایی نظیر آنفلوانزا، زیکا، ملیکا و شماری دیگر از بیماری ها در انسان شده اند، به همین ژن مربوط است.

آن ها تاکید دارند که داروی کرونای 19 باید شبیه داروهای درمان سرطان باشد این داروها ژن های مخصوصی را که سلول های سرطانی به آن احتیاج دارند، هدف قرار می دهد. ،ایرنا

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 7 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 965

به "ساخت داروی کرونا با استفاده از ژن خفاش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت داروی کرونا با استفاده از ژن خفاش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید