شرکت های هواپیمایی ژاپن از قوانین جدید دفاعی چین پیروی می نمایند

به گزارش تیم علمی، خبرنگاران: شرکت های هواپیمایی ژاپن اعلام کردند از قوانین جدید وضع شده توسط چین در مورد ایجاد منطقه دفاعی هوایی بر فراز دریای شرق چین تبعیت و پیروی خواهند کرد.

شرکت های هواپیمایی ژاپن از قوانین جدید دفاعی چین پیروی می نمایند

با تور چین ارزان سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل تیم علمی به نقل از خبرگزاری فرانسه؛ در حالی که دولت ژاپن از شرکت های هواپیمایی خواسته است تا توجهی به قوانین جدید وضع شده از سوی چین ننمایند ولی شرکت های هواپیمایی ژاپن خاطرنشان کردند که از این قوانین پیروی خواهند کرد.بر اساس این گزارش شرکت آل نیپون ایرویز خاطرنشان کرد از روز یکشنبه برنامه پروازهای خود را به مقام های چینی ارائه نموده است. شرکت ژاپن ایرلاینز نیز پیش از این اعلام نموده بود که به درخواست پکن برای اعلام برنامه های پروازی خود عمل می نماید.

شرکت آل نیپون ایرویز اضافه نمود، ما تدابیری را هماهنگ با قوانین بین المللی اتخاذ نموده ایم. امنیت مهمترین اولویت ماست. ما باید از احتمال وقوع بدترین سناریو جلوگیری کنیم.وزارت دفاع چین در حالی از تصمیم خود برای ایجاد منطقه دفاعی هوایی بر فراز آب های دریای شرق چین خبر داده که این اقدام با واکنش منفی و انتقاد شدید آمریکا و ژاپن روبرو شده است.

قوانین جدید وضع شده از سوی چین کلیه هواپیماهایی که قصد عبور از فراز دریای شرق چین را دارند ملزم نموده است که هویت کامل خود را به مقام های چینی اعلام نمایند و در غیر این صورت با تدابیر دفاعی چین روبرو خواهند شد.این اقدام دولت چین در شرایطی است که تنش های پکن و توکیو بر سر مالکیت جزایر مورد اختلاف در دریای شرق چین به شدت افزایش یافته است.

وزارت دفاع چین تاکید نموده است که این اقدام تاثیری بر فعالیت های عادی پروازهای بین المللی بر فراز دریای شرق چین نخواهد داشت.چاک هیگل وزیر دفاع آمریکا در این باره تاکید نمود، این گونه اقدامات چین تغییری در فعالیت ها و ماموریت های نظامی آمریکا در منطقه نخواهد داشت.

وی توضیح داد، این گونه تحولات تلاشی برای بی ثبات کردن منطقه خواهد بود و آمریکا به شدت نگران این گونه اقدامات چین است. این گونه اقدامات یک جانبه خطر اشتباه محاسباتی و سوء تفاهم در منطقه را افزایش خواهد داد.

منبع: تسنیم
انتشار: 21 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 426

به "شرکت های هواپیمایی ژاپن از قوانین جدید دفاعی چین پیروی می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت های هواپیمایی ژاپن از قوانین جدید دفاعی چین پیروی می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید