مجوز دولت آمریکا برای فروش بوئینگ و ایرباس به ایران تا 2 هفته آینده صادر می شود

به گزارش تیم علمی، یک مقام ارشد ایرانی گفت، به تهران گفته شده که آمریکا مجوز صادراتی لازم برای تسهیل فروش جت های بوئینگ و ایرباس و هواپیماهای توربوپراپ ای تی آر اروپایی را طی هفته های آینده صادر خواهد کرد.

مجوز دولت آمریکا برای فروش بوئینگ و ایرباس به ایران تا 2 هفته آینده صادر می شود

اصغر فخریه کاشان، قائم مقام وزیر راه و شهرسازی ایران گفت، انتظار می رفت مجوز لازم تا خاتمه ماه اوت صادر شود، اما این امر به خاتمه ماه سپتامبر موکول شده است.

وی در نشست تامین مالی صنعت هوانوردی ایران در تهران گفت:

امروز ما انتظار داریم مجوز دولت آمریکا برای بوئینگ، ایرباس و ای تی آر تا خاتمه ماه سپتامبر، کمتر از 2 هفته دیگر صادر شود.

خزانه داری آمریکا می تواند مانع از فروش هواپیماهای مسافربری و از جمله هواپیماهای غیرآمریکایی که بخش قابل توجهی از آنها ساخت شرکت های آمریکایی است به ایران شود.

وی افزود، کوتاهی در صدور مجوز لازم از سوی دولت آمریکا به منزله نقض توافق هسته ای بین تهران و قدرت های جهانی خواهد بود.

یک مقام ارشد ایرانی گفته، شرکت ایران ایر در عین حال به دنبال خرید هواپیماهای دست دوم یا اجاره هواپیما با خدمه از شرکتهای دیگر برای تامین ضروری ترین نیازهای خود است.

فخریه کاشان تاکید کرد که جدیدترین پیش بینی ما این است که تا خاتمه سال شمسی جاری قطعا ما شاهد ورود تعدادی از هواپیماهای بوئینگ و ایرباس به کشور خواهیم بود.

این مقام ایرانی افزود، ایران موافقت نامه ای با یک شرکت لیزینگ هواپیما به ارزش 10 میلیارد دلار برای تامین مالی قرارداد با ایرباس دارد و این موافقت نامه در طی چند روز آینده امضا خواهد شد. وی نام این شرکت لیزینگ را افشا نکرده و نگفته که این شرکت متعلق به کدام کشور است. فخریه کاشان گفت، ارزش قرارداد منعقده بین ایران و بوئینگ هنوز نهایی نشده و مذاکرات در خصوص تامین مالی نیز هنوز در جریان است.

منبع: کجارو
انتشار: 30 بهمن 1399 بروزرسانی: 30 بهمن 1399 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 1495

به "مجوز دولت آمریکا برای فروش بوئینگ و ایرباس به ایران تا 2 هفته آینده صادر می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجوز دولت آمریکا برای فروش بوئینگ و ایرباس به ایران تا 2 هفته آینده صادر می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید