مخالفت پنتاگون با ترامپ ، ارتش مردم را سرکوب نخواهد کرد

به گزارش تیم علمی، وزارت دفاع آمریکا با تمایل دانلد ترامپ برای سرکوب اعتراض ها با دخالت نیروهای ارتش مخالفت کرد.

مخالفت پنتاگون با ترامپ ، ارتش مردم را سرکوب نخواهد کرد

به گزارش تیم علمی به نقل از سی ان ان، وزیر دفاع آمریکا، مارک اسپر با خواست رئیس جمهور، دونالد ترامپ مبنی بر اعزام نیرو به شهرهای نا آرام برای سرکوب اعتراضات مخالفت کرد.

به گفته رئیس پنتاگون، امکان استفاده از یگان های ارتش در داخل کشور باید فقط به عنوان آخرین راهکار در سخت ترین شرایط قابل قبول است. وی گفت: اکنون ما در این شرایط نیستیم. من از درخواست های اعمال زور علیه شورش پشتیبانی نمی کنم.

اسپر همچنین قتل جورج فلوید را در بازداشت پلیس یک جنایت وحشتناک خواند و اضافه کرد: هنوز مسئله نژادپرستی در ایالات متحده همچنان اهمیت دارد. وزیر همچنین خواهان کوشش برای مقابله با تبعیض شد.

پیش از این، طبق قانون شورش ها، تصویب شده در سال 1807، پلیس نظامی ارتش آمریکا اجازه پیدا کرد در محل شورش ها مستقر گردد. این سند به رئیس جمهور اجازه می دهد تا از ارتش برای سرکوب شورش یا اجرای قوانین استفاده کند. پیش از این، این قانون توسط جورج دبلیو بوش، 41- مین رئیس جمهور آمریکا برای سرکوب شورش ها در لس آنجلس در سال 1992 و 36 - مین رئیس جمهور آمریکا، لیندون جانسون در جریان شورش ها در دیترویت در سال 1967، مورد استفاده نهاده شد. هر دو آشوب مربوط به سیاه پوستان بودند.

ترامپ همچنین خواهان ورود نیروها به نیویورک شد و این درحالی است با گسترده شدن اعتراضات، رئیس جمهور می پرسد که دولت محلی چه زمانی تصمیم خواهد گرفت از نیروهای فدرال درخواست یاری کند، و اندرو کوومو، فرماندار ایالت را به بی تحرکی متهم کرد.

در ده ها شهر آمریکا، اعتراضات علیه خشونت پلیس که منجر به کشته شدن یک مرد سیاهپوست به نام جورج فلوید شد، چند روز است که جریان دارد. وی در اثر بازداشت خشونت آمیز درگذشت.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 مرداد 1399 بروزرسانی: 17 مرداد 1399 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 1104

به "مخالفت پنتاگون با ترامپ ، ارتش مردم را سرکوب نخواهد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت پنتاگون با ترامپ ، ارتش مردم را سرکوب نخواهد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید