مردم سیستان و بلوچستان نذورات خود را نذر سلامت عزاداران حسینی نمایند

به گزارش تیم علمی، رییس گروه بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: مردم می توانند با توجه به شیوع ویروس کرونا به جای نذر اطعام، ماسک و مواد ضدعفونی تامین و در اختیار نیازمندان و عزداران حسینی قرار دهند.

مردم سیستان و بلوچستان نذورات خود را نذر سلامت عزاداران حسینی نمایند

به گزارش از ، قمر شهریاری رییس گروه بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اظهارداشت: به هیات های عزادری توصیه می گردد از پذیرایی در هیات ها خودداری و تنها نذورات را در قالب بسته بندی توزیع نمایند.

او با بیان اینکه توزیع نذورات بهتر است به صورت مواد اولیه غذایی خشک و خام و بسته بندی شده باشد و در صورت توزیع مواد غذایی گرم و پخته استفاده از ظروف یک بارمصرف گیاهیِ یک نفره الزامی است و توزیع آب، نوشیدنی و ماست به شکل بسته بندی های یک نفره انجام گردد.

رییس گروه بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اضافه نمود: معرفی محل طبخ غذا و آشپزها به بازرسان بهداشت محیط مراکز بهداشت و اخذ مجوزهای لازم و ممنوعیت ورود و خروج به محل طبخ غذا و دخالت افراد متفرقه در امر تهیه و توزیع غذا و اخذ کارت بهداشت برای همه افراد دست اندرکار تهیه، طبخ و توزیع مواد غذایی الزامی است.

او با بیان اینکه شستشوی دقیق و گندزدایی ظروف و ابزار طبخ غذا قبل و بعد از طبخ الزامی است اضافه نمود: از صرف غذا در محل هیات به شکل جمعی خوداری و غذا به صورت بیرون ارائه گردد.

شهریاری گفت: مردم سیستان و بلوچستان می توانند در صورت هرگونه شکایات و یا انتقاد در زمینه عدم اجرای دستورالعمل های بهداشتی را به وسیله سامانه تلفنی 190 اطلاع دهند تا در کمترین زمان ممکن رسیدگی گردد.

ع

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 11 آبان 1399 بروزرسانی: 11 آبان 1399 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 1276

به "مردم سیستان و بلوچستان نذورات خود را نذر سلامت عزاداران حسینی نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردم سیستان و بلوچستان نذورات خود را نذر سلامت عزاداران حسینی نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید