هنگ کنگ استفاده از ماسک چهره را در تظاهرات ممنوع نمود

به گزارش تیم علمی، فرماندار هنگ کنگ گفت که استفاده از ماسک چهره برای پوشاندن صورت توسط معترضان و اغتشاشگران ممنوع است.

هنگ کنگ استفاده از ماسک چهره را در تظاهرات ممنوع نمود

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل تیم علمی، کری لام فرماندار منطقه خودمختار هنگ هنگ قرار است روز آدینه یک نشست خبری درباره تحولات اخیر در این کشور و اعتراضات برگزار کند.

به گزارش رویترز، منابع پلیس هنگ کنگ می گویند که کری لام قرار است در این نشست ممنوعیت استفاده از ماسک را در هرگونه تظاهرات توسط معترضان اعلام کند.

این مساله قرار است به عنوان یک قانون جدید از نیمه شب آدینه اجرایی گردد.

رویترز می گوید، دو منبع به این خبرگزاری گفته اند که دولت قرار است درباره چند قانون اضطراری بحث و آنالیز کند که یکی از این قوانین ممنوعیت استفاده از ماسک چهره در تظاهرات و شورشهای خیابانی است، اقدامیکه که دولت محلی هنگ کنگ انتظار دارد باعث کاهش اعتراضات گسترده اخیر گردد.

دقایقی بعد از انتشار این اخبار، کری لام با حضور در نشست خبری اجرای این قانون را رسما بیان کرد.

وی گفت که این طرح از روز شنبه 5 اکتبر شروع خواهد شد.

در حالیکه معترضان هنگ کنگی خود را را هوادار دموکراسی به تصویر می کشند، پلیس هنگ کنگ در عملیات اخیر خود، مقادیر زیادی از تسلیحات و مواد منفجره در پناهگاه های این معترضان کشف و ضبط نموده است.

بنا به گزارش شبکه راشاتودی، آنطور که پلیس هنگ کنگ اعلام نموده است، در روزهای دوشنبه و سه شنبه هفته جاری، در ارتباط با معترضان هنگ کنگ، 48 مکان در سراسر شهر تفتیش شده است.

تظاهرات ضددولتی در هنگ کنگ برای اولین بار در ماه مارس امسال میلادی برگزار گردید که در آن هزاران معترض برای اعتراض به لایحه استرداد مجرمین به دولت مرکزی چین به خیابان آمدند.

علیرغم آنکه لایحه مذکور لغو شده است، اعتراضات همچنان ادامه دارد و معترضان تحت پرچم آمریکا و انگلیس به تظاهرات ضددولتی خود ادامه داده اند و خواهان حقوق و آزادی های بیشتر شده اند و شهر را به صحنه جنگ تبدیل نموده اند.

پکن معتقد است که واشنگتن در دامن زدن به آشوب های هنگ کنگ نقش داشته است. چندی پیش نیز تصاویری از یک دیپلمات آمریکایی در حین دیدار با رهبران معترضان هنگ کنگ منتشر شد.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 18 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 411

به "هنگ کنگ استفاده از ماسک چهره را در تظاهرات ممنوع نمود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هنگ کنگ استفاده از ماسک چهره را در تظاهرات ممنوع نمود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید