وزیر دفاع: اظهارات درباره سوخو35 حدس است

به گزارش تیم علمی، امیر محمدرضا آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو های مسلح درباره برخی حدس ها و اخبار پیرامون خرید جنگنده سوخو 35 از روسیه و احتمال ورود آن به کشور در آینده نزدیک، عنوان نمود: ما خودمان تولیدکننده هستیم و در بخش صنعت هوایی در حوزه جنگنده ها، هواپیمای ترابری، هواپیمای آموزشی و سایر بخش ها کار می کنیم، اما اگر درباره توان دفاعی مان احساس نیاز کنیم، سعی می کنیم از هر کشوری که امکانات فناوری و یا تجهیزات داشته باشد، دریافت کنیم.

وزیر دفاع: اظهارات درباره سوخو35 حدس است

به گزارش تسنیم، امیر محمدرضا آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو های مسلح درباره همکاری های نظامی و دفاعی ایران با ونزوئلا و احتمال صادرات تجهیزات ایرانی به این کشور، گفت: ما هیچ محدودیتی برای در اختیار قرار دادن تجهیزات به کشور ها نداریم و با همه کشور ها در ارتباط هستیم و این ارتباط را با اقتدار ادامه می دهیم و هر کشوری به منافع، امنیت و حفظ صلح بین المللی متعهد باشد و به امنیت مشترک جهانی فکر کند، ما حتماً به او کمک می کنیم.

وی افزود: ونزوئلا کشور بزرگی است که در منطقه حساسی واقع شده است و ما هم از سال های گذشته با این کشور ارتباط داشتیم و شاید بتوان گفت بیشترین تعاملات رؤسای جمهور ما با ونزوئلا بوده است. ما در وزارت دفاع به عنوان رئیس کمیسیون مشترک مالی دو کشور ضمن انجام هماهنگی های لازم، تمامی توانمندی های داخلی در حوزه های مختلف را سازماندهی می کنیم که یک بخش از آن، مباحث امنیتی و دفاعی است.

وزیر دفاع در پاسخ به سؤال دیگری درباره بعضی حدس ها و اخبار پیرامون خرید جنگنده سوخو 35 از روسیه و احتمال ورود آن به کشور در آینده نزدیک، اعلام کرد: ما خودمان تولیدکننده هستیم و در بخش صنعت هوایی در حوزه جنگنده ها، هواپیمای ترابری، هواپیمای آموزشی و سایر بخش ها کار می کنیم، اما اگر درباره توان دفاعی مان احساس نیاز کنیم، سعی می کنیم از هر کشوری که امکانات فناوری و یا تجهیزات داشته باشد، دریافت کنیم.

امیر آشتیانی ادامه داد: مباحث مطرح شده درباره جنگنده سوخو نیز بیشتر حدس است؛ البته بر اساس قرارداد هایی که جمهوری اسلامی ایران از قبل در حوزه های مختلف با کشور های مختلف داشته است، کار را دنبال می کنیم، ممکن است در هر مقطعی بعضی از آن ها به نتیجه برسد و بگوییم موردی که مثلاً 5 سال پیش قرارداد آن را بستیم، الآن به نتیجه رسیده است.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا ما منعی برای خرید داریم؟ ، شرح داد: نه، منعی نیست، هر کجا نیاز داشته باشیم چه در تأمین نیازمندی ها و چه در صادرات محدودیتی احساس نمی کنیم.

منبع: فرارو
انتشار: 8 خرداد 1402 بروزرسانی: 8 خرداد 1402 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 2304

به "وزیر دفاع: اظهارات درباره سوخو35 حدس است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر دفاع: اظهارات درباره سوخو35 حدس است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید