چین نسبت به دخالت آمریکا در هنگ کنگ هشدار داد

به گزارش تیم علمی، خبرنگاران: وزارت خارجه چین روز گذشته به مقام های آمریکایی نسبت به دخالت در امور داخلی هنگ کنگ هشدار داده است.

چین نسبت به دخالت آمریکا در هنگ کنگ هشدار داد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل تیم علمی به نقل از پرس تی وی، سخنگوی وزارت خارجه چین در حالی نسبت به دخالت واشنگتن در امور داخلی هنگ کنگ هشدار داده است که جو بایدن معاون رئیس جمهور آمریکا به تازگی با فعالان سیاسی مخالف چین دیدار و تبادل نظر نموده است.

بر اساس این گزارش سخنگوی وزارت خارجه چین تاکید نمود، آمریکا باید از دخالت در امور هنگ کنگ خودداری کند چرا که این مساله به ضرر روابط دو جانبه آمریکا و چین خواهد بود.

سخنگوی وزارت خارجه چین اضافه نمود، هنگ کنگ در مرحله حساسی از اصلاحات سیاسی قرار گرفته است و پکن مخالف هرگونه دخالت خارجی در امور داخلی این کشور است.

این مقام چینی اضافه نمود، مردم هنگ کنگ از حقوق دموکراتیک و آزادی بی سابقه ای برخوردار هستند.

هشدار چین نسبت به دخالت آمریکا در امور هنگ کنگ در حالی است که جو بایدن اخیرا با مارتین لی پایه گذار حزب مخالف دموکراتیک هنگ کنگ دیدار نموده است. بایدن همچنین با آنسون چان فرد شماره دوی دولت سابق هنگ کنگ دیدار داشته است.

کاخ سفید با انتشار بیانیه ای تاکید نمود، بایدن در این دیدار بر حمایت آمریکا از روند دموکراسی در هنگ کنگ حمایت نموده است.

منبع: تسنیم
انتشار: 2 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 466

به "چین نسبت به دخالت آمریکا در هنگ کنگ هشدار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین نسبت به دخالت آمریکا در هنگ کنگ هشدار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید