کرونای انگلیسی در کشور چرخش دارد ، نتیجه مسافرت ها و دیدوبازدید های نوروز چند هفته آینده بروز خواهد نمود

به گزارش تیم علمی، معاون کل وزارت بهداشت گفت: کرونای انگلیسی در کشور چرخش دارد و شمار شهرهای قرمز را هم افزایش داده است.

کرونای انگلیسی در کشور چرخش دارد ، نتیجه مسافرت ها و دیدوبازدید های نوروز چند هفته آینده بروز خواهد نمود

به گزارش خبرنگاران، ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت با حضور در تیتر امشب از افزایش شمار شهر های قرمز و نارنجی آلوده به کرونا اطلاع داد و گفت: از یک هفته پیش از شروع سال تحویل 1400 فرایند افزایشی شیوع کرونا مشاهده می گردد.

وی با بیان اینکه شمار شهر های قرمز و نارنجی به 51 شهر رسیده است، گفت: پیش از شروع سال نو 9 شهر در دو استان خوزستان و کهگیلویه و بویر احمد قرمز و 31 شهر نارنجی هم در 11 شهر دیگر محدودیت های کرونایی وجود داشت.

معاون کل وزارت بهداشت اضافه نمود: شهرستان های فیروزکوه و دماوند از استان تهران هم قرمز شدند و اوضاع در شهر های بوشهر و ارومیه هم صعودی است.

وی این افزایش ها را نتیجه خرید های اسفندماه گفت و اضافه نمود: نتیجه مسافرت ها و دید و بازدید های نوروز چند هفته آینده بروز خواهد نمود.

معاون کل وزارت بهداشت هموطنان را به منع سفر در ایام نوروز توصیه کرد و اضافه نمود: به هر شکل در سفر ها و دورهمی ها احتمال شیوع کرونا بیشتر است. افرادی که به مسافرت می فرایند یا ویروس کرونا را می برند و یا به شهر خود انتقال می دهند.

حریرچی به چرخش ویروس انگلیسی در کشور و خطرات چندبرابری آن اشاره نمود و اضافه نمود: در بعضی شهر ها از جمله تهران شاهد افزایش موارد بستری بیماران کرونایی هستیم.

او با اشاره به مقاوم شدن ویروس کرونا در بدن انسان اضافه نمود: برخلاف تصور غربی ها که فقط به فکر مردم خوشان هستند؛ تا همه مردم (دنیا) ایمن نباشند هیچکس در امان نخواهد بود.

حریرچی درباره استفاده از خرید غذا از رستوران ها گفت: یکی از خطرناک ترین عوامل شیوع کرونا همین اماکن غذاخوری و رستوران ها هستند.

منبع: خبرنگاران

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 7 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 1629

به "کرونای انگلیسی در کشور چرخش دارد ، نتیجه مسافرت ها و دیدوبازدید های نوروز چند هفته آینده بروز خواهد نمود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونای انگلیسی در کشور چرخش دارد ، نتیجه مسافرت ها و دیدوبازدید های نوروز چند هفته آینده بروز خواهد نمود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید