کشفی در ترکیه که مربوط به جنگ ایران و یونان است

به گزارش تیم علمی، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، کشفی در ترکیه که مربوط به جنگ ایران و یونان است، صورت گرفت.

کشفی در ترکیه که مربوط به جنگ ایران و یونان است

سفر با تور ارزان یونان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید و شهرهای سانتورینی، آتن و میکونوس را ببینید.

کاوش باستان شناسان در شهر تاریخی داسکیلیون واقع در شمال غربی ترکیه به کشف کتیبه سنگی متعلق به قرن پنجم پیش از میلاد منجر شد. این کتیبه که ماهرانه حکاکی شده ، صحنه هایی از نبرد ایران علیه نیروهای یونان را که حدود 2500 سال پیش به وقوع پیوست به تصویر می کشد.

به گفته کان ایرن، کاوش گر ارشد این محوطه تاریخی نقش های این کتیبه سربازان یونانی را درحالیکه با سربازان ایرانی سوار بر اسب می جنگند، به تصویر کشیده است.

براساس گزارش دیلی صباح، این کتیبه نبردهایی را به تصویر کشیده که در نقاط مختلفی از منطقه ها مدیترانه ای در طول 50 سال یعنی از 499 تا 449 پیش از میلاد اتفاق افتاده اند. این همان زمانی است که جنگهای مشهور ایران و یونان رخ داد. نبردهای بین سربازان امپراتوری هخامنشی و اتحادیه دلوس، اتحاد سیاسی و نظامی بزرگ متشکل از دولت شهرهای یونانی به رهبری آتن در همان زمان رخ داد.

انشنت اوریجینز هم نوشت: اطلاعاتی از موقعیت سیاسی شهر داسکیلیون و محوطه های اطراف آن در تصاویر این کتیبه که بدون شک به وسیله هنرمندان و وقایع نگاران ایرانی حکاکی شده، تعیین شده است.

کان ایرن که از ماه ژوئن به همراه یک گروه 30 نفره مشغول کاوش در داسکیلیون بود بعلاوه اعلام نمود بخشهایی از یک دیوار سنگی و آجری متعلق به قرن هشتم پیش از میلاد را هم کشف نموده که به نظر می رسد در زمان ساخت حدود هفت با هشت متر ارتفاع داشته است. گمان می رود این دیوار که طول آن تا پنج متر ادامه دارد به وسیله فریجی ها برای محافظت از قلمروشان ساخته شده باشد.

منبع: همگردی
انتشار: 2 شهریور 1400 بروزرسانی: 2 شهریور 1400 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 1819

به "کشفی در ترکیه که مربوط به جنگ ایران و یونان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشفی در ترکیه که مربوط به جنگ ایران و یونان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید