کیم جونگ اون با 20 کیلو کاهش وزن در انظار عمومی ظاهر شد

به گزارش تیم علمی، کیم جونگ اون، پس از مدت ها غیبت از انظار عمومی، در مراسم رژه ارتش با وزنی به مراتب کمتر از گذشته و پوستی آفتاب سوخته، توجه عموم را به خود جلب کرد.

کیم جونگ اون با 20 کیلو کاهش وزن در انظار عمومی ظاهر شد

به نقل از یونهاپ، در این تصاویر رهبر کره شمالی در کت وشلواری روشن، با کراواتی نقره ای و مدل مویی شبیه پدرعظیمش کیم ایل سونگ، بنیان گذار کره شمالی، دیده می گردد.

رسانه های دولتی کره شمالی گزارش داده اند که با فرا رسیدن نیمه شب، کیم در میان تشویق های مردم در میدان کیم ایل سونگ پیونگ یانگ، مرکز این کشور، ظاهر شده است.

رهبر کره شمالی در این رویداد سخنرانی نکرد اما لبخند می زد و شست دستش را به نشانه تایید و تشویق شرکت کنندگان در مراسم بالا برده بود. رهبر کره شمالی بچه هایی را که به او گل می دادند بوسیده و در تمام مدت مراسم برای شرکت کنندگان در رژه کف زده است.

با توجه به سابقه خانوادگی بیماری قلبی، در خصوص شرایط سلامت رهبر 37 ساله کره شمالی که زمانی اضافه وزن داشت و بنا بر بعضی گزارش ها، به الکل معتاد بود، مرتب حدس می شد. هم پدر او کیم جونگ ایل و هم پدرعظیمش در اثر مسائل قلبی درگذشتند.

گفته می گردد کیم جونگ اون در چند ماه گذشته دست کم 20 کیلو وزن کم نموده است. این کاهش وزن نخستین بار در ماه ژوئن که پس از هفته ها غیبت، در نشست حزب حاکم این کشور شرکت کرد، مود توجه عموم نهاده شد. در آن هنگام رسانه های دولتی گزارش دادند که شهروندان کره شمالی با تماشا کیم که قدری لاغر شده بود، به گریه افتاده اند.

کره شمالی در پی هفته ها خشکسالی و سپس بارندگی فصلی شدید در سال 2020 با کمبود شدید موادغذایی روبرو شده است. از طرفی، رهبر کمونیست کره شمالی برای سروسامان دادن به اقتصاد که به علت برنامه تسلیحات هسته ای این کشور آماج تحریم های آمریکا است، با دشواری هایی روبه رو است.

یَنگ مو جین، استاد دانشکده مطالعات کره شمالی در سئول (کره جنوبی)، به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت:او (کیم) به سن 40 سالگی نزدیک می گردد و همسر و پدر سه کودک است. بنابراین جای شگفتی نیست که به سلامتی اش اهمیت دهد. او اضافه کرد که احتمالا کیم درصدد ارائه تصویر یک دولتمرد عادی از خود است.

ظاهر نو کیم جونگ اون همراه با اظهارنظرهای گسترده بسیاری از کاربران، در رسانه های اجتماعی انعکاس یافته است. یکی از کاربران توییتر نوشته است: کیم جونگ اون رژیم کیتو [رژیم غذایی مبتنی بر چربی و کربوهیدرات بسیار کم] و وزنه های مجانی پیدا نموده است.

کاربر دیگری پرسید: بسیار خب! اول دونالد ترامپ و حال کیم جونگ اون؟! این داروی معجزه آسا چیست یا پزشک جراح (آن ها) کیست؟

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی بعلاوه به منظور عظیمداشت هفتادوسومین سالگرد تاسیس این کشور از مقبره پدر عظیم فقیدش و بنیانگذار ملی کیم ایل سونگ و پدر فقید و رهبر سابق کیم جونگ ایل تماشا کرد.

به گزارش خبرگزاری مرکزی کره، کیم و همسرش ری سول جو در کاخ کومسوسان خورشید، جایی که اجساد رهبران فقید در این استان قرار گرفته است، ادای احترام کردند.

این اولین حضور عمومی ری در نزدیک به چهار ماه پس از حضور او در اجرای گروه های هنری خانواده های سربازان از واحدهای عظیم ترکیبی ارتش خلق کره در ماه مه بود.

کیم یو جونگ، خواهر قدرتمند رهبر کیم، در کاخ کومسوسان و در رژه نظامی پنجشنبه در هیچ عکس یا فیلم ویدئویی منتشر شده به وسیله رسانه های دولتی مشاهده نشد. برای او غیر معمول است که از رژه نظامی شمالی بگذرد زیرا از سال 2015 در همه مراسم سالگردهای عظیم سالگرد شرکت نموده است.

در رژه نظامی در جشن هشتمین کنگره حزب کارگران حاکم در ژانویه امسال، او در یک کت چرمی مشکی بلند شبیه به پیراهن رهبر کیم ظاهر شد.

مقامات ارشد، از جمله چو ریونگ ها، رئیس هیئت رئیسه مجمع عالی خلق و جو یونگ وون، دبیر امور سازمانی کمیته مرکزی حزب همراه کیم در سفر به کومسوسان بودند.

خبرگزاری رسمی کره شمالی گفت که کیم یک عکس با شرکت کنندگان در رژه انداخت و از کارآمدی مبارزه و وحدت نیروهای شبه نظامی و امنیت عمومی دولت ما قدردانی کرد. وی بعلاوه انتظار داشت که شرکت کنندگان مأموریت و وظیفه شریف خود را در دفاع از کشور و ایجاد سوسیالیسم انجام دهند.

ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 22 شهریور 1400 بروزرسانی: 22 شهریور 1400 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 1842

به "کیم جونگ اون با 20 کیلو کاهش وزن در انظار عمومی ظاهر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کیم جونگ اون با 20 کیلو کاهش وزن در انظار عمومی ظاهر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید