60 درصد جمعیت زنجان زیر پوشش شبکه فاضلاب

به گزارش تیم علمی، خبرنگاران/زنجان مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: 60 درصد جمعیت شهر زنجان زیر پوشش شبکه فاضلاب قرار گرفتند.

60 درصد جمعیت زنجان زیر پوشش شبکه فاضلاب

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام با یکی از بهشت های روی زمین اشنا شوید و زیبایی های هوشی مین و هانوی را در سفر دلپذیری تجربه کنید.

علیرضا جزءقاسمی شامگاه امروز در جلسه ستاد هماهنگی مدیریت شهری استان، اظهار کرد: شبکه فاضلاب زنجان دچار یک عقب ماندگی تاریخی شده بود که طی دو سال اخیر برخلاف شرایط سخت مالی، اقدام ویژه ای برای توسعه خطوط فاضلاب شهری شروع شد.

وی با اشاره به اینکه پیش از سال 97 جمعیت برخوردار از شبکه فاضلاب تنها 28 در صد از جمعیت شهر را به خود اختصاص می داد، مطرح نمود: اکنون این پوشش جمعیتی به رقم 60 درصد رسیده و حفاری های زیاد موجود در شهر به این دلیل است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان ادامه داد: در مدت سال های 97 و 98، حدود 35.5 کیلومتر شبکه فاضلاب ایجاد شده که 23 کیلومتر آن مربوط به سال 97 است؛ 12 کیلومتر هم در اقداماتی قالب توسعه شبکه آب در شهر زنجان صورت گرفته است.

این مسئول به مسائل تهیه قیر و تاخیر در آسفالت حفاری ها اشاره نمود و گفت: 40 میلیارد تومان از محل فاینانس و 12 میلیارد تومان از منابع داخلی آب و فاضلاب برای توسعه شبکه در نظر گرفته شده است. از طرفی هم فشارها مردم برای آسفالت حفاری ها، کیفیت انجام کار را تحت الشعاع قرار می دهد.

مسیح الله معصومی، شهردار زنجان نیز در این جلسه به گلایه های مردم در خصوص حفاری های مربوط به شبکه فاضلاب و عدم کیفیت مناسب آسفالت اشاره و توضیح داد: بعضا گزارش شده که این حفاری ها با خاک های دست ریز و نخاله های غیراستاندارد پر شده که سبب می گردد خاک نشست پیدا کند.

داود نوری، سرپرست معاونت امور زیربنایی شهردار زنجان نیز در این جلسه اعلام نمود: 50 کیلومتر مجوز حفاری صادر شده که 10 کیلومتر آن مربوط به شرکت ایرانسل و مابقی مربوط به شرکت های آب و فاضلاب، مخابرات و ... است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 694

به "60 درصد جمعیت زنجان زیر پوشش شبکه فاضلاب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "60 درصد جمعیت زنجان زیر پوشش شبکه فاضلاب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید