تعاریف و اصطلاحات

(16+) تشریفات اعدام، قصاص و سنگسار در ایران

بامداد امروز روح الله زم مؤسس و گرداننده رسانه معاند آمدنیوز در تهران اعدام شد و این موضوع بار دیگر موضوع اعدام در ایران را در میان کاربران فضای مجازی داغ کرد.

27 دی 1399

شیب تند تشدید نابرابری در استان&zwnjهای محروم

هماهنگی بین اهداف برنامه های توسعه در سطح کشور و در سطح مناطق بسیار مهم است. کاهش سطح اختلاف منطقه ای در موضوعات مختلف و دستیابی به اهداف توسعه متعادل و پایدار ملی، همگی در گرو حل معضلات و موانع ریشه ای تحقق مدیریت و برنامه ریزی منطقه ای است.

15 دی 1399

نحوه بازیافت زباله در منزل

زندگی مدرن امروزی منجر به فراوری زباله های زیادی توسط انسان ها شده است. حجم زباله ها به اندازه ای است که اگر به درستی مدیریت نشوند، منجر به مسائل زیادی برای انسان ها و محیط زیست می شوند.

24 آذر 1399

شهر باستانی شبام در خطر نابودی واقع شده است

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده، شهر باستانی شبام در خطر نابودی واقع شده است.

19 آذر 1399

امنیت سایبری چیست؟

هر روز اخبار جدیدی در مورد حملات و تهدیدات رایانه ای منتشر می شود و همین امر ایجاب میکند که ما به مبحث امنیت سایبری بپردازیم.

14 آذر 1399

گلچین جوک های خنده دار بچگانه کوتاه، باحال و جدید

در این مطلب برای شما چند جوک خنده دار بچگانه گردآوری نموده ایم. اگر دوست دارید با لطیفه های جالب کمی با فرزندتان شوخی کنید و او را با بازی با کلمات سرگرم کنید این مطلب جالب و خواندنی را از دست ندهید.

2 آبان 1399

هنرمند موسیقی همشهری هایش را به احیای خانه های قدیمی تشویق کرد

خبرگزاری مهر/ براساس آخرین خبرهای واصله، هنرمند موسیقی همشهری هایش را به احیای خانه های قدیمی تشویق کرد.

28 شهریور 1399

اعلام کشف گور خمره اشکانی در تپه اشرف

ایسنا/ براساس سخنان سرپرست هیأت باستان شناسی تپه اشرف، کشف گور خمره اشکانی در تپه اشرف صورت گرفت.

22 مرداد 1399

نصب و اجاره داربست در کرج و حومه

سایت کرج داربست با دارا بودن بهترین و حرفه ای ترین نیروهای ماهر در زمینه داربست در کرج و حومه فعالیت می کند. نصب و اجاره داربست فلزی برای نمای ساختمان ها، تابلو و بنر، پیچ و رول پلاک نما، نصب انواع چادر و بازارچه با داربست و… از موارد بیشماری است که همکاران...

13 تیر 1399

چگونه از گیاهان در برابر گرما محافظت کنیم؟

در ادامه خواهیم دید که چگونه می توان گیاهان را در برابر گرمای تابستان حفظ کرد و گیاهان گرمازده را نجات داد؟ همه ما این تجربه را داشته ایم که دمای بالاتر از میانگین معمولی تابستان، به راحتی همه ما را در خانه جمع می نماید، اما در خصوص گیاهان موجود در باغچه...

11 تیر 1399

تفاوت هتل با متل در چیست ؟

در این مقاله از وب سایت مجله گردشگری خبرنگاران به تفاوت متل با هتل و رزرو آنلاین هتل خواهیم پرداخت تا با فرق بین این دو آشنا شوید , پس برای بیشتر آشنا شدن با ما تا آخر این مقاله همراه باشید.

2 تیر 1399

گمشدگان کرونا؛ کشتی های کروزی که راه خانه را گم نموده اند!

به دنبال شیوع کروناویروس جدید در دنیا، یکی از مکان هایی که به شدت تحت تأثیر نهاده شد، کشتی های مسافربری موسوم به کروز بود که در همان ابتدا، بعضی از آن ها را گرفتار شیوع ویروس کرد. از آن موقع بسیاری از کشور ها سفر های این کشتی ها را به طور موقت ممنوع کردند....

13 خرداد 1399

نقش بخش خدمات در رشد و توسعه مالی

بولتن مالی دی ماه 1398 با عنوان نقش بخش خدمات در رشد و توسعه مالی از سوی مرکز پژوهش های اتاق ایران منتشر شد. در مقدمه این گزارش، به تاریخچه تئوری های مالی اشاره شده؛ اما موضوع اصلی بحث به زمانی برمی شود که بخش خدمات به عنوان یکی از ارکان توسعه مالی کشورها...

13 اسفند 1398

راهنمایان گردشگری محلی در جزیره لارک آموزش دیدند

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان، از برگزاری دوره آموزش بلدهای بومی و راهنمای گردشگری محلی در جزیره لارک اطلاع داد .

27 دی 1398

رایزن فرهنگی ایران: توسعه گردشگری با عمان نیازمند تعاریف و تفاهم بیشتر است

رایزن فرهنگی ایران در مسقط با اشاره به نقش فرهنگ به عنوان محور سازنده میان ملل و گردشگری به مثابه پل ارتباطی فرهنگ ها، گفت: ارتباطات ما با عمان از سابقه بلندی برخوردار است لذا برای توسعه گردشگری 2 کشور نیازمند تعاریف و تفاهم بیشتری هستیم.

8 آذر 1398

فساد اخلاقی در بین دانشجویان انگلیسی برای تامین مخارج

انحراف جنسی دانشجویان انگلیسی برای تامین مخارج تحصیل خود در سال 2019 نسبت با سال گذشته 36 درصد افزایش یافته است.

26 مهر 1398

تشریح بحران فرونشست در ایران، ایجاد فروچاله در دشت کبودر آهنگ

معاون زمین سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی با بیان این که اگر منطقه ای چهار میلیمتر فرو نشست داشته باشد، با بحران فرو نشست روبرو است، گفت: این عدد در حالی است که 300 دشت ایران دچار فرونشست است و دشت مشهد با 25 سانتیمتر، دشت کرمان با 20 سانتیمتر، دشت ساوجبلاغ...

30 آذر 1397