آمریکا تحریم های مهاجرتی علیه مقامات چین اعمال کرد

به گزارش تیم علمی، تهران (پانا) - وزارت خارجه آمریکا آدینه شب از اعمال محدودیت های صدور ویزا برای شماری از مقامات جمهوری خلق چین به بهانه فعالیت های مخرب اطلاع داد.

آمریکا تحریم های مهاجرتی علیه مقامات چین اعمال کرد

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش ایرنا، وزارت خارجه امریکا در وب سایت خود بیانیه ای با عنوان ایالات متحده تحریم هایی را علیه مقامات جمهوری خلق چین اعمال می نماید منتشر کرد. در بیانیه دپارتمان خارجی آمریکا آمده است، محدودیت های ویزا برای مقامات جمهوری خلق چین و حزب کمونیست اعمال می گردد که به استفاده یا تهدید به خشونت فیزیکی، سرقت و انتشار اطلاعات خصوصی، جاسوسی، خرابکاری یا دخالت مخرب در امور سیاسی داخلی، آزادی علمی، حریم خصوصی شخصی یا فعالیت تجاری دست داشته اند.

در ادامه تاکید شده که آمریکا از جمهوی خلق چین می خواهد به استفاده از روش های زورگویی و ارعاب برای سرکوب آزادی بیان سرانجام دهد.

وزارت خارجه امریکا همچنین روز پنجشنبه قوانینی را برای محدودیت سفر اعضای حزب حاکم چین و خانواده های آنان به آمریکا اعمال نموده است.

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه ای بیان کرد، این سیاست حداکثر مدت اعتبار ویزا گردشگری و تجاری غیر مهاجران برای اعضای حزب کمونیست چین و اعضای خانواده آنها را از 10 سال به یک ماه کاهش می دهد.

وزارت خارجه چین با محکومیت این اقدام آمریکا بیان کرد: این تصمیم به طور معین یک نوع سرکوب سیاسی توسط نیروهای ضد چینی در آمریکا است که به واسطه تعصب ایدئولوژیک شدید و ریشه گرفته از ذهنیت جنگ سرد عمل می نمایند.

کارشناسان مهاجرتی می گویند با توجه به محدودیت های مسافرتی کووید-19 برای مسافران چینی تا زمان لغو این محدودیت ها در ماه ژانویه (همزمان با خروج ترامپ از کاخ سفید) خیلی معنایی پیدا نمی نماید. فقط 61 ویزا گردشگری و تجاری برای ملیت های چینی در ماه اکتبر در مقایسه با 60 هزار مورد در زمان مشابه در سال گذشته، صادر شده است.

دولت آمریکا در تیرماه سال جاری نیز در به طور کل به دنبال ممنوع کردن ورود اعضای حزب کمونیست به ایالات متحده بود اما به محدودیت های صدور ویزا برای آنها قناعت نموده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 11 دی 1399 بروزرسانی: 11 دی 1399 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 1405

به "آمریکا تحریم های مهاجرتی علیه مقامات چین اعمال کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا تحریم های مهاجرتی علیه مقامات چین اعمال کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید