تشکیل کمیته مشترک برای آنالیز نحوه محاسبه قبوض برق

به گزارش تیم علمی، سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از تشکیل کمیته مشترکی برای آنالیز نحوه محاسبه قبوض برق اطلاع داد.

تشکیل کمیته مشترک برای آنالیز نحوه محاسبه قبوض برق

مصطفی نخعی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی خبرنگاران، در تشریح جلسه امروز (یکشنبه 18 مهرماه) این کمیسیون از حضور معاون برق وزیر نیرو و رئیس شرکت توانیر در این کمیسیون جهت آنالیز علل افزایش غیرمتعارف قبوض برق بعضی از مشترکین اطلاع داد.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پیرو گزارش ها و اعتراضات واصله به کمیسیون در مورد افزایش نرخ قبوض برق تعداد کثیری از مشترکین، مسئولان دعوت شده به جلسه، شرحاتی در مورد نحوه نرخ گزاری قبوض برق در سال 1400 ارائه دادند. این در حالی است که براساس قانون بودجه سال 1400 جهت عادلانه کردن پرداختی ها مشترکین پرمصرف باید هزینه بیشتری پرداخت نمایند و افرادی که مطابق الگو مصرف نموده اند، باید مشمول بخگرددگی شوند.

وی اضافه کرد: پس از آنکه نمایندگان نقطه نظرات خود را مطرح کردند مقرر شد؛ اولاً تعرفه ها و الگوی های تعریف شده (کم مصرف، میانه و پرمصرف) مجدداً برابر قانون مورد بازنگری قرار گیرند و حتماً به تأیید شورای عالی انرژی برسد، دوم اینکه مقرر شد؛ کمیته مشترکی از اعضای کمیسیون انرژی، شرکت توانیر، دیوان محاسبات و مرکز پژوهش های مجلس تشکیل و ظرف یک هفته اشکالات احتمالی در نحوه محاسبه قبوض را آنالیز نمایند.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس در ادامه شرح داد: به نظر می رسد پله های تعریف شده برای قیمت برق، چندان با هدف قانون گذار، که رعایت عدالت در پرداخت ها بود، همسویی ندارد چرا که پله های پایین تر (با مصرف کمتر) درصد افزایش بیشتری از پله های بالاتر داشته اند، بنابراین عدالت در پرداختی قبوض آن طور که هدف قانونگذار بوده، رعایت نشده و نیازمند بازنگری است، لذا این مسئله در همان کمیته مشترک مورد آنالیز قرار خواهد گرفت و پیشنهادات احتمالی و اجرایی این کمیته به کمیسیون انرژی و شورای عالی انرژی ارائه می گردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 11 آبان 1400 بروزرسانی: 11 آبان 1400 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 1898

به "تشکیل کمیته مشترک برای آنالیز نحوه محاسبه قبوض برق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشکیل کمیته مشترک برای آنالیز نحوه محاسبه قبوض برق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید