ستاد عالی بازی های آسیایی بالاخره شروع به کار کرد

به گزارش تیم علمی، به گزارش خبرنگاران، حمید سجادی وزیر ورزش که تشکیل ستاد عالی ویژه بازی های آسیایی را یکی از اولویت های کاری خود در شروع به کارش عنوان نموده بود بالاخره بعد از گذشت سه ماه از ورودش به وزارت ورزش و در حالی که تنها 9 ماه به شروع این دوره بازی های آسیایی به جای مانده نسبت به این مهم اقدام نموده است.

ستاد عالی بازی های آسیایی بالاخره شروع به کار کرد

اولین نشست این ستاد صبح امروز شنبه در محل وزارت ورزش و به ریاست حمید سجادی برگزار گردید. سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک، پیمان فخری سرپرست کاروان اعزامی به بازی های آسیایی، علی رغبتی مدیر کل دفتر برنامه ریزی و نظارت وزارت ورزش از جمله افراد حاضر در نشست امروز هستند.

وزیر ورزش در حالی در فاصله کم به جای مانده تا بازی های آسیایی تشکیل ستاد عالی را مورد توجه قرار داده است که هنوز معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای خود را معین ننموده است در حالیکه طبق سنوات گذشته این معاون یکی از اعضای اصلی ستاد به شمار میرود. به همین علت رغبتی که طی هفته های اخیر پیگیر مسئولیت های مربوط به معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای بود در نشست امروز هم شرکت نموده است.

ستاد عالی ویژه بازی های آسیایی 2022 چین در حالی تشکیل و شروع به کار نموده است که کمیته ملی المپیک پیش از این و به علت تاخیر در تشکیل این ستاد، انجام اقدامات لازم جهت آماده سازی کاروان اعزامی به این بازی ها را در دستور کار قرار داده بود و به همین دلیل طی هفته های اخیر پیگیر برگزاری نشست هماهنگی با مسئولان رشته های کاندید اعزام به هانگژو بوده است.

نوزدهمین دوره بازی های آسیایی طی روزهای 19 شهریورماه تا 3 مهرماه سال آینده به میزبانی هانگژو چین و در 40 رشته برگزار می گردد.

تصمیم گیری در خصوص تعداد نهایی رشته های اعزامی، شرایط کیفی و کمی کاروان و ... از جمله مواردی است که به طور طبیعی باید به وسیله اعضای ستاد عالی بازی های آسیایی در خصوص آنها تصمیم گیری گردد. البته که این اعضا هنوز به صورت رسمی به وسیله وزیر معرفی نشده اند و حکم خود دریافت ننموده اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 اسفند 1400 بروزرسانی: 1 اسفند 1400 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 2019

به "ستاد عالی بازی های آسیایی بالاخره شروع به کار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ستاد عالی بازی های آسیایی بالاخره شروع به کار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید