سخنگوی کرملین: نباید روسیه را با بلاروس مقایسه کرد

به گزارش تیم علمی، سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه در تفسیر سخنان الکساندر لوکاشنکو در این باره که بعد از بلاروس، نوبت به فروپاشی روسیه خواهد رسید، خواست تا شرایط سیاسی دو کشور با یکدیگر موازی تلقی نشود.

سخنگوی کرملین: نباید روسیه را با بلاروس مقایسه کرد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری نووستی، دیمیتری پسکوف سخنگوی دفتر ریاست جمهوری فدراسیون روسیه در تفسیر اظهارات الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهوری بلاروس درباره فروپاشی روسیه، پس از نابودی بلاروس، خواهان آن شد که شرایط سیاسی دو کشور با یکدیگر موازی تلقی نشود.

پسکوف در شرح این مسئله گفت: من با چنین مقایسه ای موافق نیستم. اگرچه ما (روسیه و بلاروس) دارای کشوری متحد هستیم که برای آن ارزش قائل هستیم، ولی دو کشور کاملا متفاوت و مختلف داریم. شرایط سیاسی دیگری در روسیه حاکم است و موازی دانستن دو کشور و مقایسه آنها با هم، کاری اشتباه خواهد بود.

سخنگوی کرملین تأکید کرد: البته اگر فضای سیاسی بلاروس به نوعی با فضای روسیه متفاوت است، این به معنای اشتباه بودن آن نیست.

روز گذشته، چهارشنبه، الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهوری بلاروس در مصاحبه ای با بعضی نمایندگان رسانه های گروهی روسی هشدار داد که اگر بلاروس فروپاشد، این مسئله برای روسیه هم اتفاق خواهد افتاد.

وی گفته بود: شما هم نباید آرام ننشینید. به زودی ممکن است رویدادهای سیاسی خاصی، حتی در سطح اتفاقات در بلاروس، برای روسیه هم رخ بدهد. و اگر امروز بلاروس فرو بپاشد، روسیه هدف بعدی خواهد بود.

به عقیده لوکاشنکو، مسئله تنها بر سر بلاروس نیست و هدف اصلی روسیه است.

لازم به یادآوری است که اعتراضات گسترده به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری در بلاروس که در تاریخ 9 آگوست (19 مرداد ماه) برگزار گردید، در مینسک و سایر شهرهای بلاروس، همچنان ادامه دارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 آبان 1399 بروزرسانی: 3 آبان 1399 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 1259

به "سخنگوی کرملین: نباید روسیه را با بلاروس مقایسه کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سخنگوی کرملین: نباید روسیه را با بلاروس مقایسه کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید