مردم رسالت مهمی در کاهش شیوع کرونا دارند ، نگران سفرهای غیرضروری به شمال کشور هستیم

به گزارش تیم علمی، معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با آنالیز های علمی دریافته ایم که با افزایش رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم، شاهد کاهش شیوع کرونا می شویم و این موضوع رسالت مهم مردم در کاهش شیوع این ویروس را برجسته نموده است.

مردم رسالت مهمی در کاهش شیوع کرونا دارند ، نگران سفرهای غیرضروری به شمال کشور هستیم

به گزارش خبرنگاران از ایسنا، دکتر علیرضا رئیسی در جلسه استانی ستاد کرونا در بوشهر گفت: زمانی که حضور مردم در محافل و اجتماعات بدون رعایت پروتکل های بهداشتی بیشتر می گردد، بیماری کرونا افزایش می یابد که این موضوع نشان از ارتباط مستقیم افزایش میزان بیماری با جدی نگرفتن هشدارهای بهداشتی دارد.

وی با تقدیر از متولیان حوزه سلامت استان بوشهر اضافه نمود: هرچند شرایط کرونایی استان بوشهر در حال حاضر تا شرایط عادی فاصله دارد، اما این استان در مقایسه با دیگر استان ها در زمان شیوع کرونا شرایط مطلوب تری دارد.

رئیسی بابیان اینکه استان بوشهر در سه ماه نخست شیوع بیماری کرونا در شرایط سفید قرار داشت، گفت: شروع نقطه اوج این بیماری در استان بوشهر از اواسط خرداد شروع شد اما با همت مدافعان سلامت، همراهی مردم و مسئولان استان، امید می رود این شرایط بهبود یابد.

وی با اشاره به حضور تیم تخصصی معاونت بهداشت وزارت بهداشت در استان بوشهر برای بازدید از تمام بیمارستان ها و آزمایشگاه های این استان، ادامه داد: شرایط بیماران بستری در بخش های ویژه در کل کشور از جمله موضوعاتی است که همیشه مورد توجه و پایش ستاد ملی کرونا واقع شده است و خوشبختانه استان بوشهر در این زمینه آمار مطلوبی دارد.

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه توضیح داد: خدمات سازمان تبلیغات اسلامی در عرصه مقابله با کرونا و همراهی با مدافعان سلامت ستودنی است.

رئیسی اعلام کرد: از ابتدای شیوع کرونا رعایت پروتکل های بهداشتی در نماز آدینه ها مورد توجه نهاده شد و برای برگزاری ایام عزاداری سالار دشت کربلا نیز هیأت های مذهبی همراهی خوبی با ستاد ملی مقابله با کرونا دارند که جای قدردانی دارد.

وی تاکید نمود: با همراهی مردم در هفته های آینده فرایند ورودی بیماران کرونایی به بیمارستان ها اندکی کاهش خواهد یافت اما نگران سفرهای غیرضروری به شمال کشور هستیم که ممکن است این فرایند را تحت تأثیر قرار دهد.

رئیسی با بیان اینکه نگرانی هایی در رابطه با افزایش سفرها وجود دارد، اضافه نمود: با آنالیز صورت گرفته، مسافرت ها به شمال افزایش یافته و روز گذشته جاده شمال پرترافیک بود؛ این در حالی است که مازندران یکی از کانون های آلوده در انتشار کرونا است که پس از برگشت مسافران به تهران مرکز پخش ویروس به سراسر کشور می شوند.

معاون بهداشت وزیر بهداشت در ادامه صحبت های خود در ستاد کرونای استان بوشهر، از مسئولان دستگاه های اجرایی استان و صداوسیما تقدیر کرد و گفت: استان بوشهر برای مقابله با کرونا نیازمند برنامه ریزی ویژه ای برای همراهی همه بیمارستان های غیر تابع دانشگاه علوم پزشکی است و همکاری بیمارستان های تأمین اجتماعی، نظامی، نفت و غیردولتی برای رسیدگی به بیماران کرونا لازم است.

رئیسی با اشاره به تأمین دستگاه اکسیژن ساز برای بیمارستان های استان بوشهر اعلام کرد: افزایش تهویه مطلوب در مراکز درمانی، افزایش کیت های آزمایشگاهی و توسعه بخش اورژانس و سی تی اسکن بیمارستان گنجی برازجان ازجمله مواردی است که سرعت بیشتری صورت خواهد گرفت.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 20 مهر 1399 بروزرسانی: 20 مهر 1399 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 1236

به "مردم رسالت مهمی در کاهش شیوع کرونا دارند ، نگران سفرهای غیرضروری به شمال کشور هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردم رسالت مهمی در کاهش شیوع کرونا دارند ، نگران سفرهای غیرضروری به شمال کشور هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید