وزیر گردشگری با دبیرکل سازمان جهانی جهانگردی ملاقات کرد

به گزارش تیم علمی، عزت الله ضرغامی در #سفر به اسپانیا با دبیرکل سازمان جهانی #گردشگری ملاقات کرد. پولولیکاشویلی نیز تاکید نمود این سازمان به پیشبرد همکاری خود با ایران برای بهبود گردشگری مصمم است.

وزیر گردشگری با دبیرکل سازمان جهانی جهانگردی ملاقات کرد

به گزارش جهانی سفر به نقل از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی که همزمان با برگزاری نمایشگاه گردشگری اسپانیا به دعوت دبیرکل سازمان جهانی گردشگری به مادرید سفر نموده است، با همراهی حسن قشقاوی سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا با زوراب پولولیکاشویلی، دبیرکل این سازمان ملاقات و گفت وگو کرد. پولولیکاشویلی، درباره ملاقات با ضرغامی در صفحه رسمی خود در اینستاگرام نوشته است: سازمان جهانی جهانگردی به پیشبرد همکاری خود با ایران برای بهبود گردشگری مصمم است.

او بعلاوه گفته است: ایران به وسیله برنامه های نوآوری آموزش این پتانسیل را دارد که گردشگری را به یک شریک قوی برای رشد تبدیل کند.

بنا بر گزارش وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، زوراب پولولیکاشویلی دبیرکل سازمان جهانی گردشگری بعلاوه گفته است: ایران از نظر ماهیت چندفرهنگی، قابلیت ها و ظرفیت های متنوع در زمینه انواع گردشگری یکی از قطب های اصلی گردشگری جهان محسوب می گردد.

او ایران را یک قدرت گردشگری دانسته و بیان نموده است: ایران به لحاظ جایگاهی که در حوزه گردشگری و صنایع دستی دارد، می تواند سازمان جهانی گردشگری را در نیل به اهداف و برنامه هایش یاری کند.

پولولیکاشویلی اهم اقدامات انجام شده در طول سال های اخیر و دوران تصدی خود در راستای توسعه گردشگری در سطح جهان را تشریح کرد که از آن جمله به گردشگری روستایی، گردشگری داخلی، توسعه و ترویج آموزش های آن لاین به ویژه با موضوع جوانان اشاره نمود.

عزت الله ضرغامی در این ملاقات با اشاره به این که گردشگری حق همه مردم جهانست، گفت: امروز مؤثرترین عامل همگرایی ملت های جهان، گردشگری است. ارتباط مستقیم مردم با یکدیگر بسیاری از ذهنیت های منفی نسبت به روابط انسانی را از بین می برد و زمینه دوستی و خوشبینی را بین آحاد مردم فراهم می نماید.

او در این ملاقات با اشاره به برگزاری دهمین مجمع گردشگری شهری به میزبانی شهرداری تهران، کنفرانس گردشگری روستایی کردستان و کرمانشاه و اعطای بورس های آموزشی، ضرورت پشتیبانی دبیرکل ازاین برنامه ها را یادآور شد.

دبیرکل سازمان جهانی گردشگری بعلاوه درباره نقش سامانه های دیجیتال در صنعت گردشگری، گردشگری غذا و یاری به کشورهای عضو UNWTO برای جذب سرمایه گذاران در حوزه گردشگری توضیحاتی داد و گفت: اطمینان دارم این ملاقات سرآغاز بزرگی برای تعمیق دوستی ها و همکاری های ما است.

مادرید که مقر سازمان جهانی جهانگردی است، تا روز یکشنبه سوم بهمن ماه نیز محل گردهمایی فعالان گردشگری کشورها خواهد بود و ایران نیز با 14 شرکت گردشگری در نمایشگاه فیتور اسپانیا حضور دارد.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 9 اسفند 1400 بروزرسانی: 9 اسفند 1400 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 2028

به "وزیر گردشگری با دبیرکل سازمان جهانی جهانگردی ملاقات کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر گردشگری با دبیرکل سازمان جهانی جهانگردی ملاقات کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید