وضعیت بی وطنی یک داعشی در مرز ترکیه و یونان

به گزارش تیم علمی، این عضو داعش شهروند آمریکا بوده اما کشور متبوعش او را نمی پذیرد. وی از سوی دولت ترکیه به وسیله مرز زمینی یونان اخراج شده ولی یونان هم به او اجازه ورود نداده و او در منطقه مرزی بلاتکلیف مانده است.

وضعیت بی وطنی یک داعشی در مرز ترکیه و یونان

بهترین تجربه سفر را با تور ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید.

یک مظنون تروریستی داعشی که تابعیت آمریکایی دارد در مرز یونان و ترکیه در وضعیت بی وطنی بلاتکلیف مانده است.

به گزارش خبرنگاران به نقل از روزنامه ملیت ترکیه، این مظنون داعشی که هویت او معین نشده و تنها به ملیت آمریکایی او اشاره شده، با عدم قبول از سوی کشور متبوعش (ایالات متحده آمریکا) از سوی دولت ترکیه در مرز زمینی این کشور با یونان اخراج شد، اما دولت یونان نیز به او اجازه ورود نداده و این مظنون تروریستی در منطقه حائل مرزی بین ترکیه و یونان به صورت بلاتکلیف و سرگردان مانده است.

مراد بیلهان دیپلمات (سفیر) بازنشسته ترکیه در مصاحبه با ملیت درباره وضعیت این مظنون تروریستی از منظر حقوق بین الملل گفته است: دولت ترکیه حق دارد این مرد را اخراج کند و بار دیگر نپذیرد و به طور مقابل دولت یونان هم این حق را دارد که با توجه به عدم پذیرش این تروریست از سوی کشور متبوعش یعنی ایالات متحده آمریکا، اجازه ورود به او ندهد.

این دیپلمات سابق ترک در ادامه اضافه نمود: وضعیت بلاتکلیفی این مرد از سوی دولت یونان به سازمان ملل گزارش می گردد و سازمان ملل باید برای این موضوع چاره ای پیدا کند. این تروریست هم اینک در وضعیت بی وطنی است.

لازم به ذکر است پس از نقدها اخیر از عملیات نظامی ترکیه در مرز با سوریه، دولت آنکارا تعدادی از تروریست های دستگیر شده داعشی در خاک خود را به مرزهای اروپا رهسپار نموده است. بعضی کشورهای اروپایی از جمله دانمارک قبول نموده اند شهروندان خود را بپذیرند اما بعضی دیگر از تروریست ها که کشورهای متبوعشان خواستار پذیرش آنها نیستند در وضعیت بلاتکلیفی مانده اند.

دونالد ترامپ اعلام نموده تروریست های داعشی را که سابق بر این تابعیت آمریکایی داشته اند نخواهد پذیرفت.

دولت آنکارا تهدید نموده در صورت لزوم مظنونان تروریستی شهروند کشورهای اروپایی و آمریکا و نیز پناهجویان سوری را که در این کشور هستند به سمت مرزهای اروپایی گسیل خواهد نمود.

تروریست داعشی دیپورت شده در وضعیت بلاتکلیف در مرز ترکیه و یونان/عکس: ملیت

منبع: عصر ایران
انتشار: 12 دی 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 634

به "وضعیت بی وطنی یک داعشی در مرز ترکیه و یونان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وضعیت بی وطنی یک داعشی در مرز ترکیه و یونان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید