6 راه چاره برای کاهش استرس شریک زندگی تان

به گزارش تیم علمی، وقتی استرس داریم، اغلب حتی در پی مشاوره نیستیم، بلکه احتیاج به شنیده شدن احساساتمان داریم.

6 راه چاره برای کاهش استرس شریک زندگی تان

به گزارش ایرنا، فقط اخبار را روشن کنید یا رسانه های اجتماعی را باز کنید، فشار خون شما افزایش می یابد. در واقع، چیز های زیادی وجود دارد که می تواند محرک استرس باشد و همه ما به طور روزانه سهم خود را از آن ها تجربه می کنیم.

بعلاوه شاهد بودن استرس شریک زندگیمان می تواند ناراحت نماینده باشد و حتی می تواند در روابط ما تنش ایجاد کند. شاید سخت ترین قسمت این داستان این است که ما به شدت طالب یاری کردن هستیم، اما اغلب در خصوص اینکه برترین رویکرد ممکن چه می تواند باشد، گیج هستیم.

هیچ روش یکسانی برای همه وجود ندارد که وقتی شریک زندگیتان استرس دارد چه کاری باید انجام دهید، اما در این گزارش به موارد عمومی اشاره شده است که انجام دادن آن ها می تواند یاری شایانی به کاهش استرس شریک زندگی شما بکند.

بدون قضاوت گوش دهید و احساسات وی را تأیید کنید

وقتی استرس داریم، اغلب حتی در پی مشاوره نیستیم، بلکه احتیاج به شنیده شدن احساساتمان داریم. دکتر راشل اونیل، مشاور بالینی حرفه ای در اوهایو، پیشنهاد می نماید: نگرانی های همسر یا شریک زندگی خود را تأیید کنید و بدون حل مشکل، به آن ها گوش دهید. اگرچه ارائه راه چاره برای این نگرانی ها می تواند وسوسه انگیز باشد، اما گاهی اوقات افراد فقط مکانی می خواهند تا استرس خود را تخلیه نمایند.

علاوه بر اینکه مستمع خوبی باید باشید، مهم است که روش صحیح پاسخگویی به استرس را به شرکای خود دیکته نکنیم، بلکه تشخیص دهیم که همه ما متفاوت هستیم. کریستین تولمن، مشاور حرفه ای در آیداهو شرح می دهد: سعی نکنید مسائل را برای آن ها درست کنید یا نحوه واکنش آن ها به استرس را کنترل کنید. تنها به آن ها اجازه دهید که با شما احساس امنیت نمایند. تنها بندری در طوفان باشید.

هر روز چند کار کوچک انجام دهید تا زندگی شریک زندگی خود را آسان تر کنید

راه های زیادی برای ابراز نگرانی یا مراقبت از همسرتان وجود دارد. با این حال، گاهی اوقات شریک زندگی شما ممکن است مایل نباشد مستقیماً در خصوص آنچه که او را آزار می دهد صحبت کند. اما این بدان معنا نیست که نمی توانید کار های کوچکی انجام دهید تا نشان دهید که از احساسات وی مطلع هستید و می خواهید به کاهش استرس او یاری کنید.

جیل ای داینو، مددکار اجتماعی بالینی از نیویورک می گوید: ابراز مراقبت و نگرانی به روش های مختلف می تواند تأثیر قدرتمندی داشته باشد. او پیشنهاد می نماید: یک وعده غذایی یا فعالیت مورد علاقه در انتها یک روز سخت می تواند به فرد یاری کند که از او مراقبت می گردد.

یاد بگیرید که علائم استرس را شناسایی کنید

باز هم، از آنجایی که همه افراد مستقیماً ابراز نمی نمایند که استرس دارند، تشخیص علائم استرس در شریک زندگی خود می تواند برای شما مهم باشد. اغلب اوقات، این شرایط، با ایجاد یک تغییر در عادات نشان داده می گردد - که شما به خوبی آن را تشخیص خواهید داد، زیرا شریک زندگی خود را از نزدیک می شناسید.

سینتیا کتچینگ روانشناس از ویرجینیا شرح می دهد: تغییر در عادات غذا خوردن یا خوابیدن، سردرد های مکرر یا معده درد، ناتوانی در تمرکز یا انجام وظایف بعضی از مسائلی هستند که ما در هنگام وجود استرس آغاز به شنیدن آن ها می کنیم. اگر این علائم را در شریک زندگی خود می شناسید، توجه داشته باشید که علت آن ها می تواند استرس باشد.

نحوه تجربه استرس در مردان و زنان فرق دارد

البته تفاوت ها در نحوه مدیریت استرس زنان و مردان عمومیت دارد، اما مهم است بدانید این تفاوت ها ممکن است عاملی برای شما یا همسرتان باشد که چرا ممکن است در خصوص یافتن برترین روش برای یاری به شریک زندگی احساس سردرگمی کنید. سینتیا کچینگ شرح می دهد: مردان و زنان به علت هورمون های استرس، واکنش های متفاوتی به استرس نشان می دهند. زنان بیشتر به احساسات و عواطف توجه می نمایند، در حالی که مردان بیشتر به اعمال عمل علاقه بیشتری دارد.

از این رو، یک زن به طور کلی ترجیح می دهد که آرامش و عشق را به شکل حمایت عاطفی دریافت کند، در حالی که یک مرد اغلب برای دریافت یاری به وسیله فعالیت ها یا سایر راه های فیزیکی تمایل بیشتری دارد.

مراقبت از خود را در اولویت خود قرار دهید تا بتوانید برای شریک زندگی خود قوی باشید

شما نمی توانید از یک فنجان خالی آب بریزید، بنابراین اگر استرس شریک زندگی شما باعث ایجاد استرس در شما می گردد، مهم است که مراقبت از خود را در اولویت قرار دهید. سینتیا کچینگس می گوید: مراقبت از خود مهم است، زیرا باید از خود مراقبت کنیم تا زمانی که دیگران به ما احتیاج دارند به اندازه کافی قوی باشیم.

مراقبت از خود می تواند به شکل ورزش یا درمان باشد. مهم است که حداقل یک نفر خارج از رابطه خود (یک دوست، یک درمانگر و غیره) داشته باشید تا درباره آنچه که با شریک زندگی شما اتفاق می افتد، صحبت کند. با این کار شما نه تنها به احتیاج های خود توجه خواهید کرد، بلکه کمتر محتمل است که استرس بیشتری را به سطوح استرس افزایش یافته شریک زندگی خود اضافه کنید.

اگر سطح استرس غیرقابل کنترل شد، به شریک زندگی خود یاری کنید تا از بیرون یاری بگیرد

اگر سطح استرس شریک زندگی شما تاثیر شدیدی بر زندگی و عملکرد او دارد و یا باعث اضطراب یا افسردگی وی شده است، وقت آن رسیده است که در پی درمان باشید. چگونه می توانید بفهمید که استرس همسرتان به این حد رسیده است؟ خوب، گاهی اوقات افزایش سطح استرس کوتاه مدت است، اما گاهی اوقات می تواند تأثیرات شدیدی بر زندگی یا روابط یک فرد داشته باشد.

جیل ای داینو می گوید: اندازه استرس می تواند غیرقابل کنترل گردد و تأثیرات شدیدی در رابطه داشته باشد. او شرح می دهد: در آن مرحله مهم است که بتوانید از شریک زندگی خود در مراقبت از خود و دریافت یاری از بیرون در صورت احتیاج حمایت کنید. نتیجه نهایی؟ مهم است که به یاد داشته باشید که همه ما به استرس واکنش متفاوتی نشان می دهیم، اما ارائه همدلی و مراقبت بدون قضاوت همواره در مواقعی که شریک زندگی شما پرتنش است برترین راه چاره است.

با این حال، به همان اندازه مهم است که به یاد داشته باشید که همواره نمی توانید کسی باشید که شریک زندگی خود را نجات می دهد. اگر همه چیز از کنترل خارج می گردد، یکی از سخاوتمندانه ترین کار هایی که می توانید انجام دهید این است که به همسرتان یاری کنید تا این موضوع را تشخیص دهد و یک برنامه دلسوزانه و موثر برای مقابله با استرس و احساس بهتر ارائه دهید.

منبع: فرارو
انتشار: 3 مرداد 1401 بروزرسانی: 3 مرداد 1401 گردآورنده: sctm.ir شناسه مطلب: 2156

به "6 راه چاره برای کاهش استرس شریک زندگی تان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 راه چاره برای کاهش استرس شریک زندگی تان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید